mcrblg-header-image

search

Sosyal medya üzerine bir yüksek lisans tezi çalışması


Sosyal medya sitelerinde yer alan tavsiyelerin satın alma niyetine etkisini inceleyen bir tez çalışmasına katkıda bulunmak için şu anketi bir dolduralım.

Tez sahibi Reklam Fikirleri‘nden Hüseyin. Kendisine Sosyal ağlar yüzünden yapılan alışverişler serisini takip etmesini de öneriyorum.

  1. Hüseyin, cevaplamayı %80’de bıraktım. Zira fonetik olarak birbirine çok benzer şıkları ardı ardına sıraladığında, anlamları algılamak için özellikle çaba göstermek gerekiyor. Soru miktarı da çok olduğunda zaten tanımadığı biri için gönüllü cevap veren kullanıcıyı bıktırıyorsun. Daha kısa bir form ohazırlasan daha fazla cevaplanabilirdi.

  2. Pingback:Tweets that mention Sosyal medya üzerine bir yüksek lisans tezi çalışması -- Topsy.com

  3. Aycan,
    Uzunluk, fonetik ve tanıma konusunda haklısın, yani haklısın :) ankete girenlerin doldurmaya başlama oranı ve bunların tamamlanma oranı da gösteriyor zaten, senin anketi de gördüm:) daha fazla olsaydı daha iyi olurdu zaten ama başladık bir kere:) Bir de zor iş yahu anket hazırlamak, gerçekten, şu da atlanmasın bu da atlanmasın derken bir de bakmışsın uzamış:) Fonetikle ilgili kısmı nispeten de olsa aşmak için soruların random çıkmasını önerdim ama hoca kabul etmedi :) Yine de verdiğin emek için teşekkür ederim:) İstediğiğim sayıya ulaştım sayılır:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

close
Categories
avatar

Hi, guest!

settings

menu